Jogos Medis » Mokytojai

Mokytojai

IMG_3352(1)

Laimutė Vološkevičienė

Profesija:  Kineziterapeutė, Reabilitacijos magistrė.

Diplomuota Ritminių Masažų specialistė (Margarehe Hauschka shule, Kunstlerishe Therapie und Rhytmishe Massage – Antroposofinės medicinos studijos, Vokietija, 1999- 2003 m.)

Sertifikuota Iyengar (Ajengaro) jogos mokytoja, sertifikatas –  Intermediate Junior I, Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute, Pune, Indija.

 

Iyengar jogą praktikuoju nuo 1989 metų, mokau  nuo 2001 metų. Savo kelionėje po Jogos pasaulį patirties sėmiausi  iš įvairių mokytojų užsienyje ir mūsų šalyje, tarp kurių pažymėtina Pirmąja Jogos Ledi  vadinama  Indra Devi (Tarptautinė jogos konferencija Maskvoje 1990 m.: tuomet Indrai Devi buvo 91 metai), Faek ir Korin Birija (Prancūzija), Patricia Walden (JAV), Gabriella Gulbiliaro (Italija), Rita Keller (Vokietija), Manouso Manos (JAV), Bidžu Mechta (Indija), Jelena Ulmasbajeva, Sergej Michailov, Olga Iljinskaja (Rusija), Lois Stenberg (JAV) ir kt.

Giliausią  įspūdį paliko 4 dienų Tarptautinė Iyengar jogos konferencija Maskvoje, kurioje pats Gurudži (B.K.S Ajengaras) vedė užsiėmimus, taip pat mokymai Punoje, Indijoje, Iyengar šeimos Jogos Institute (2013 m., 2016 m.), kur pratybas veda ir  Iyengarų šeimos nariai.

Labai džiaugiuosi 4  metų Jogos Terapijos kursais pas Stephanie Quirk, kuriuose mokiausi šios sudėtingos jogos krypties ypatumų esant įvairiausiems sveikatos sutrikimams. Sukaupta  praktinė patirtis dirbant Reabilitacijoje kineziterapeute bei Jogos terapijos žinios papildo vienas kitą, todėl aš jaučiuosi esanti savo vietoje ir bandau padėti žmonėms ir toliau – tiesiog dalinuosi savo žiniomis ir  patirtimi.

Joga  nėra įprasta mums  elementari  fizinė veikla. Joga iš paprastų fizinių pratimų tampa Joga tada, kai mūsų sąmoningumas, mūsų protas nei vieną veiksmo akimirką nepraranda  ryšio su fiziniu kūnu, kvėpavimu ir savo pojūčiais, nukreiptais į vidų. Protas neatsiejamai  dalyvauja  procese, nepabėgdamas prie paliktų už jogos kilimėlio ribų problemų, rūpesčių ar netgi džiaugsmų. Joga – tai tiesiog mokymasis būti  tik  Čia ir Dabar…

Ir jeigu tai pavyksta, mes po jogos užsiėmimo jaučiamės pakylėti.

 

 

Laimutė Vološkevičienė +370 699 33763

laimajoga@gmail.com


——————————————————————————————————————————————————————————————-

Lina Stankunaite

Lina Stankūnaitė

Lina apie save

Joga domiuosi daugiau nei 13 metų. Ieškodama sau tinkamo metodo, esu praktikavusi ne vienoje jogos mokykloje, dalyvavusi jogos stovyklose. 2009 m. atėjusi į savo mokytojos Laimos Vološkevičienės vedamus B.K.S. Ajengaro jogos užsiėmimus, iš karto pajutau, kad šis jogos metodas man tinka – po užsiėmimų labai puikiai jausdavausi, išeidavau pailsėjusi, pilna energijos, be to, laikui bėgant, išsigydžiau nugaros skausmus.

Ajengaro joga mane sužavėjo savo universalumu, nes ją praktikuoti gali beveik visi, nepaisant amžiaus, sudėjimo, fizinės būklės bei sveikatos. Šiame jogos metode patinka tai, kad didelis dėmesys kreipiamas į taisyklingą asanų atlikimą, kūno išsidėstymą joje – tai padeda išmokti pajusti savo kūną, koncentruotis į dabarties momentą. O ilgainiui, išmokus teisingai ir tiksliai atlikti asanas, pradedama jausti teigiamą jogos poveikį ne tik fiziniam kūnui, bet ir protui.  

Paskatinta savo jogos mokytojos, pradėjau gilinti savo jogos žinias Maskvoje, B.K.S. Ajengaro jogos mokytojų rengimo seminaruose, bei vesti jogos užsiėmimus Panevėžio Ajengaro jogos studijoje. Žaviuosi B.K.S. Ajengaro asmenybe bei jo paliktomis neišsemiamomis žiniomis, ir norėtųsi, kad kuo daugiau žmonių pajustų nuostabią jogos naudą.

 

Linos mokytoja Laimutė Vološkevičienė apie Liną

Lina į pirmuosius Ajengaro jogos užsiėmimus mūsų studijoje 2009 metų rudenį atėjo tikrai neatsitiktinai. Aktyviai įsijungusi į užsiėmimus, renginius, ji niekada nepraleidžia progos gilinti jogos žinias pas atvykstančius į Pabaltijį vedančiuosius Ajengaro jogos mokytojus iš viso pasaulio : Rita Keler (Vokietija), Manouso Manos (JAV), Sergejus Michailovas (Sankt Peterburgas), Olga Iljinskaja , Elena Ulmasbajeva (Maskva) bei kitus.
Lina jau antri metai sėkmingai gilina žinias Ajengaro jogos mokytojų kursuose Maskvoje.
Džiaugiuosi Linos pasirinkimu ir tuo, kad jogoje ji tikrai atranda save. Labai vertinu jos nuoširdumą, atsakingumą, gilinimąsi į problemas iki galo, o labiausiai – meilę žmonėms…

 

Lina Stankūnaitė +370 656 56621

linajoga3@yahoo.com

——————————————————————————————————————————————————————————————-

Regina Metrikaitienė

Jaučiu, kad kūno tvirtumas bei proto stabilumas atveda prie sielos lankstumo. Kaip vėjo blaškomas medis visada atsitiesia, taip praktikuodamas jogą atrandi pusiausvyrą tarp vidaus ir išorės, tarp proto ir kūno, tarp įkvėpimo ir iškvėpimo.

Profesija : Inžinierius –hidrotechnikas. Nuo 1995m. dirba draudimo veikloje. Turi draudimo brokerio licenziją.

Sertifikuota Ajengaro Jogos mokytoja Introductory II, Jogos Institutas RIMYI, Puna, Indija.

Ajengaro jogą praktikuoja nuo 2006 metų. Moko Ajengaro jogos nuo 2009-ųjų metų rudens.

2009 m.-2010 m.mokėsi  Ajengaro jogos Maskvoje, Ajengaro jogos mokymo centre “Joga-Praktika” mokytojų ruošimo kursuose, pas šio centro direktorę, jogos mokytoją Jeleną Ulmasbajevą .Tai viena įžymiausių šio regiono Ajengaro jogos mokytojų.

Pastoviai tobulinasi pas žymius jogos mokytojus. 2009 m. balandžio mėn. susitikimas su pačiu  B.K.S. Ajengaru Maskvoje, Tarptautinėje jogos konferencijoje , suteikė Reginai įkvėpimo, metodinių žinių ir begalinių dvasinių pojūčių. Tai neapsakomas įspūdis.

Labai daug žinių suteikė  ir jogos mokytoja iš JAV K.Rodžers Evans , bei mokytojai iš Rusijos Elena Ulmasbajeva, Sergejus Michailovas, Olga Iljinskaja ir kiti jogos mokytojai.

  1. Ką veikėte prieš tampant jogos mokytoja?

Daugiau nei dešimt metų dirbau vadovaujantį darbą draudimo versle. Kolektyvas nemažas, darbas įtemptas, pradėjau jausti , kad gyvenimas eina tarsi „pro šalį“, nebematau nei atbundančio pavasario , nei žiemos žavesio… Supratau, kad reikia sustoti ir kažkaip nuraminti protą, atgauti dvasinę ramybę. Pradėjau ieškoti , kaip tai padaryti ir atradau jogą. Apie tai buvau jau seniai svajojusi ir ,  kaip sakoma ,“jeigu jau mokinys pasiruošęs , jo kelyje atsiranda mokytojas“ . Taip nutiko ir man.

  1. 2.      Kuo sužavėjo Ajengaro jogos metodas? Prisimink savo pirmą jogos praktikos pamoką, pirmą mokytoją.

B.K.S.Ajengaras sako: “Visas kūnas turi būti simetriškas.Joga – tai simetrija”. Rezultatas tokio darbo veikia ne tik raumenis, raiščius ,sąnarius ir kaulus , bet taip pat veikia ir vidaus organus  bei visas žmogaus organizmo sistemas iki ląstelės lygio ; teigiamai veikia emocinę bei protinę būseną.

Pirma mano jogos pamoka buvo individuali su jogos mokytoja Laimute Vološkevičiene,kuri ir parodė man kelią į jogą. Labai džiaugiuosi, kad aš neklaidžiojau įvairių jogos krypčių labirintais ,o iš karto susipažinau su Ajengaro jogos metodu ,kuriuo susižavėjau ir nuo pirmos pamokos man buvo aišku ,kad su šia joga aš nebesiskirsiu.

  1. 3.      Papasakok apie vieną savo labiausiai mėgstamą asaną.

Aš labai mėgstu Salamba Sarvangasana (žvakė) su visomis variacijomis , taip pat Xalasana (plūgas).  Apverstos asanos labai teigiamai veikia kvėpavimo sistemą , kraujotaką , normalizuoja skydliaukės veiklą. Taip pat stiprina valią , gerina atmintį , didina intelektualinius sugebėjimus ir suteikia emocinį stabilumą.

  1. 4.      Kuo domiesi be jogos? Kaip praleidi laisvalaikį?

Labai mėgstu gamtą , pirtį , plaukioti, važinėti dviračiu , žiemą slidinėti. Daug skaitau.

  1. 5.       Ką tu patarsi naujokui?

Patarčiau ,  kad tai ,  ką išmoksta jogos pamokose ,  perkeltų  į kasdieninę praktiką namuose.Ir taip po mažą žingsnelį vis gilyn ir gilyn… Tada  pajusite tikrą jogos naudą, tai suteiks Jūsų kūnui sveikatos bei lankstumo , protui budrumo, sielai ramybės….

  1. 6.      Koks turėtų būti jogos mokytojas?

Jogos mokytojas ir pats turėtu būti mokinys  bei pastoviai mokytis ,tobulintis , o įgytas žinias su meile perteikti savo mokiniams.

  1. Mėgstamiausia citata apie jogą:

           Mano mėgstama citata yra Guru B.K.S.Ajengaro mintis:

„Protas turi būti kūne, o ne galvoje. Pasistenkit nukreipti dėmesį į vidų, o ne į išorę, nesirūpindami, ką pamatys kiti“.

 

Regina Metrikaitienė +370 68605319 (šiuo metu nedirba)

regmet@gmail.com.